Site icon Amazon Keratin

Keratynowa odbudowa włosów – regeneracja za pomocą keratyny

Szkolenie Keratyna Amazon Keratin

Szkolenie Keratyna Amazon Keratin

Keratynowe prostowanie włosów czy kosmetyki z keratyną w składzie – to rozwiązania, które warto zastosować, kiedy kosmyki stają się łamliwe, kruche, pozbawione blasku i nie chcą ładnie się układać. Keratyna jest jednym z najważniejszych substancji budulcowych dla włosów, stąd jej wpływ na kondycję fryzury okazuje się nie do przecenienia. W jaki sposób można wprowadzić keratynę do wnętrza włosa i jak działają zabiegi z tym składnikiem w roli głównej?

Keratynowa odbudowa włosów - na czym polega?

Keratynowa odbudowa włosów to inaczej keratynowe prostowanie, przy czym ta druga nazwa zabiegu – choć cieszy się większą popularnością – jest nieco myląca. Sama procedura polega bowiem na wtłoczeniu (wprasowaniu) w pasma fryzury preparatu zawierającego keratynę, czyli białko budulcowe włosów. To samo białko produkowane jest naturalnie przez keratynocyty obecne w macierzy włosa. Keratyna odpowiada za kondycję włosów, a dokładnie za to, że włosy są mocne, sprężyste, lśniące i gładkie, odporne na działanie czynników zewnętrznych. Keratynowa odbudowa włosów u fryzjera docelowo ma zatem poprawić stan fryzury – wzmocnić ją, zregenerować, ułatwić układanie włosów na co dzień. Wyprostowanie kosmyków jest niejako „skutkiem ubocznym” takiego zabiegu, a intensywność wygładzenia zależna jest od wielu czynników.

Keratynowe prostowanie i odbudowa włosów to zabieg dedykowany każdej osobie, która chciałaby, aby jej fryzura:

  • została zregenerowana,
  • zyskała blask i gładkość,
  • odzyskała zdrowy wygląd,
  • uległa wzmocnieniu,
  • odzyska sprężystość.

Zatem szukając odpowiedzi na pytanie „keratynowa odbudowa włosów na czym polega?”, warto pamiętać, że zabieg ten jest tożsamy z keratynowym prostowaniem, ale jego głównym celem jest właśnie odbudowa włosów poprzez uzupełnienie niedoborów keratyny w ich strukturze. Białko to fryzura może tracić natomiast między innymi poprzez błędy pielęgnacyjne i stosowanie zabiegów stylizacji z użyciem wysokiej temperatury.

Intensywna regeneracja keratyną - sprawdzony sposób na zniszczone kosmyki

Czy możliwa jest keratynowa odbudowa włosów bez prostowania? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób, obawiających się zabiegu, któremu towarzyszy stosowanie wysokiej temperatury. Należy jednak mieć na uwadze, że odbudowa keratynowa wykonywana przez wykwalifikowanego fryzjera jest w pełni bezpieczna, nawet dla posiadaczy włosów osłabionych, cienkich, mocno zniszczonych. Niemniej jednak, regeneracja keratynowa bez prostowania istnieje i może być wykonywana w domowych warunkach. Jej efekty nie będą aż tak spektakularne i błyskawiczne, jak zabieg odbudowy, ale z pewnością da się je zauważyć. Mowa tu o stosowaniu kosmetyków z keratyną, które stopniowo uzupełnią ubytki w strukturze włosa. W takich preparatach obecna jest najczęściej keratyna hydrolizowana, która również wygładza, wzmacnia i upiększa kosmyki. Domowa kuracja keratynowa na włosy powinna być stosowana także po wykonaniu zabiegu keratynowej odbudowy. Wtedy jej celem jest wzmocnienie i przedłużenie efektów, jakie zapewniła profesjonalna keratynowa regeneracja włosów.

Keratynowe odżywianie włosów na co dzień

Keratynowe odżywianie włosów na co dzień może odbywać się dzięki takim kosmetykom jak: odżywki, maski, kremy, spraye, a nawet szampony, które za sprawą składu wolnego od siarczanów, nie wypłukują keratyny z kosmyków. Wspomniane preparaty zalecane są do stosowania po zabiegu keratynowego prostowania. Pomagają wtedy utrwalić efekty, jakie zapewniła regeneracja włosów keratyną u fryzjera. Można jednak stosować je również wtedy, kiedy taki zabieg nie był wykonywany, na przykład z powodu znacznego osłabienia struktury włosa. Domowa pielęgnacja pozwala w delikatny sposób uzupełnić ubytki keratyny i wzmocnić kosmyki, aby te stały się bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Co ważne, keratynowe odżywianie włosów bez prostowania, czyli za pomocą masek, odżywek czy kremów wspierają inne składniki obecne w tego typu preparatach. To między innymi:

  • aminokwasy odbudowujące i wzmacniające włosy,
  • ekstrakty (np. z kawioru) dostarczają włosom witamin i minerałów, takich jak witamina A,
  • masła i oleje roślinne (np. masło shea, olej kokosowy) dostarczają włosom kwasów tłuszczowych odpowiedzialnych między innymi za stan nawilżenia kosmyków.

Kosmetyki o tak bogatym składzie pozwalają zadbać o to, aby suszenie, prostowanie czy farbowanie włosów nie skutkowało ich nadmiernym niszczeniem. Efekty, jakich można spodziewać się przy regularnym stosowaniu produktów z keratyną to między innymi zwiększenie elastyczności włosa, nadanie fryzurze miękkości i blasku, ułatwienie rozczesywania i układania włosów oraz ogólne wrażenie zdrowszych, mocniejszych kosmyków.

Keratynowe nawilżanie włosów - kiedy warto sięgnąć po kosmetyki z keratyną?

Keratynowa pielęgnacja włosów sprawdzi się u każdego, jeśli tylko kosmetyki zostaną dopasowane do rodzaju kosmyków i potrzeb fryzury. Preparaty z keratyną mogą być bowiem skomponowane z myślą o posiadaczach włosów wymagających intensywnego nawilżania, ale też tonowania koloru włosów rozjaśnianych czy jego pielęgnacji w przypadku włosów farbowanych. Keratynowe nawilżanie włosów to zabieg najbardziej uniwersalny. Nawilżanie jest bowiem niezbędne każdemu rodzajowi kosmyków, nawet włosom zdrowym, nie poddawanym zabiegom stylizacji czy farbowania. Kosmetyki nawilżające z keratyną delikatnie oczyszczają skórę głowy i pielęgnują włosy na całej długości, dzięki czemu fryzura jest miękka, ma ładny połysk i dobrze się układa.

Jednak odżywianie keratynowe sprawdza się również w przypadku fryzur wymagających intensywnego nawilżenia i wzmocnienia. Jeśli kosmyki są suche i łamliwe, mają rozdwojone końcówki, nie błyszczą i źle się układają, warto sięgnąć po preparaty o bogatym składzie, czyli maski, kremy i odżywki zawierające keratynę, olej kokosowy, olej arganowy czy kolagen. Odżywianie włosów keratyną pozwoli odbudować niedobory tego białka w strukturze kosmyków, oleje uelastycznią włosy i nadadzą im blask, a kolagen zwiększa sprężystość fryzury i poprawia jej nawilżenie.

 

Exit mobile version