loader-logo

Najlepsza keratyna do prostowania włosów – profesjonalna keratyna od Amazon Keratin, przegląd kosmetyków

Najlepsza keratyna do prostowania włosów - profesjonalna keratyna od Amazon Keratin, przegląd kosmetyków

Zabieg keratynowego prostowania włosów pozwala nie tylko wygładzić je i wyeliminować efekt puszenia się, ale również odbudować strukturę włosa, nadając mu gładkość i blask. Dobrej jakości keratyna do prostowania włosów daje długotrwałe efekty i nie niszczy kosmyków – nawet tych cienkich i osłabionych. Jaka keratyna do prostowania włosów jest najlepsza i którą warto wybrać w zależności od cech fryzury?

Rodzaje keratyny do włosów: główne składniki

Z reguły przyjmuje się, że istnieją dwa rodzaje keratyny do włosów: keratyna brazylijska i keratyna amerykańska. Pierwsza z nich zapewnia długotrwałe rezultaty, ale w jej składzie znajduje się szkodliwy konserwant – formaldehyd. W trakcie zabiegu, podczas podgrzewania, podrażnia on drogi oddechowe. Natomiast w keratynach amerykańskich nie stosuje się formaldehydu. Jest on zastępowany innym składnikiem, najczęściej kwasem gklikolowym. Poza tym, profesjonalna keratyna amerykańska zawiera wiele dodatkowych składników pochodzenia naturalnego, które poprawiają kondycję fryzury.

Najważniejszy składnik - keratyna hydrolizowana

Najlepsza keratyna do prostowania włosów, czyli keratyna, która daje długotrwałe efekty, bazuje z reguły na zawartości keratyny hydrolizowanej. Taka substancja jest składnikiem siostrzanym dla naturalnej keratyny – białka o budowie wielkocząsteczkowej. Dzięki hydrolizie (rozkład białka) duże cząsteczki keratyny można przetworzyć na cząsteczki o mniejszym ciężarze, za to o lepszej przyczepności. Ponieważ hydrolizowana keratyna zawiera dużą ilość aminokwasów siarkowych – zwłaszcza cysteiny i metioniny – skutecznie odbudowuje strukturę włosów. Wypełnia ubytki, które powstają w zewnętrznej powłoce z powodu uszkodzeń chemicznych i mechanicznych. W efekcie, profesjonalna keratyna do prostowania włosów pozostawia je idealnie gładkimi, lśniącymi i po prostu zdrowszymi. 

Najlepsza keratyna do prostowania włosów - czym się charakteryzuje?

Najlepsza keratyna do włosów to niekoniecznie produkt, który daje najtrwalsze lub najsilniejsze efekty. Tak naprawdę, preparat odpowiedni do zabiegu należy dobrać do rodzaju włosów, a także do oczekiwanego efektu. Z pomocą keratyny można wygładzić włosy niesforne, puszące się, a także zregenerować zniszczone kosmyki. Kiedy jednak keratyna aplikowana jest na włosy kręcone, celem zabiegu bywa zazwyczaj jedynie ich odbudowanie i wzmocnienie, a nie pełne wyprostowanie, dlatego lepszym produktem może okazać się ten o właściwościach odżywczych i ułatwiających stylizowanie fryzury. Najważniejsze, aby keratyna miała dobry, bezpieczny skład, bazujący na składnikach pochodzenia naturalnego. Poza samą keratyną mogą to być:

  • białka roślinne  – białka pszenicy, białka ryżu, białka soi,
  • oleje roślinne – olej kokosowy, olej winogronowy, 
  • wyciągi roślinne – wyciąg z aloesu, wyciąg z papai,
  • inne, na przykład kolagen.

Podczas gdy profesjonalna keratyna do włosów za sprawą keratyny odbudowuje kosmyki, pozostałe substancje zawarte w preparacie działają odżywczo, ochronnie, nawilżająco czy nabłyszczająco. Dobiera się je pod kątem potrzeb fryzury, aby zapewnić jej najlepszą pielęgnację i najtrwalszy możliwy efekt – nawet do 6 miesięcy. 

Profesjonalna keratyna do prostowania włosów - jaka firma najlepsza?

Warto zainteresować się preparatami produkowanymi w USA, czyli bezpieczną keratyną amerykańską. Taki rodzaj keratyny jest najczęściej stosowany przez profesjonalistów w zakładach fryzjerskich z uwagi na to, że nie niszczy nawet podatnych na uszkodzenia włosów, a wręcz przeciwnie – pozwala wzmocnić je i zregenerować, zwiększając ich odporność na działanie czynników zewnętrznych. W serii keratyn Amazon Keratin można znaleźć kilka produktów przeznaczonych do keratynowego prostowania, a dzięki temu da się dopasować najlepszy preparat odpowiednio do rodzaju i struktury włosów. Oto niektóre warianty ten amerykańskiej keratyny:

Keratyna winogronowa Amazon Keratin

To najlepsza keratyna, jeśli chodzi o trwałość zabiegu keratynowego prostowania. Nadaje się do każdego rodzaju włosów. Ma właściwości pielęgnacyjne, ale przede wszystkim odnawia strukturę włosów, nadaje im miękkość i blask, a także ułatwia układanie fryzury. Produkt zawiera hydrolizowane białka roślinne, olej z pestek winogron, a także wyciąg z papai. Zastosowanie go do zabiegu pozwala zregenerować kosmyki i zapewnić im ochronę przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych. 

Keratyna kokosowa Amazon Keratin

Produkt zawiera przede wszystkim hydrolizowaną keratynę oraz olej kokosowy, który działa silnie odżywczo, dostarczając włosom niezbędnych minerałów. Preparat zamyka łuskę włosa, dzięki czemu nadaje mu gładkość i połysk. Dodatkowo, zabezpiecza kosmyki przed rozdwajaniem się i silnie nawilża. Kokosowa keratyna jest polecana osobom, którym zależy na maksymalnym wyprostowaniu pasm. Stosuje się ją także do odbudowy kosmyków zniszczonych zabiegami chemicznymi. Keratynowe prostowanie keratyną kokosową sprawi, że nawet włosy grube i kręcone stają się proste oraz łatwe do układania na co dzień. Rezultat utrzymuje się nawet do 5 miesięcy. 

Keratyna czekoladowa Amazon Keratin

Działanie prostujące keratyny czekoladowej oceniane jest jako umiarkowane, za to produkt nadaje się do każdego rodzaju włosów i działa silnie regenerująco. Po zastosowaniu preparatu kosmyki są odbudowane, prezentują się zdrowo i łatwo się układają. Keratyna zawiera ekstrakt z kakao, który odżywia i nawilża pasma. Dodatkowo, produkt zwiększa syntezę naturalnej keratyny i chroni fryzurę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych (chemicznych i środowiskowych). Preparat poleca się osobom, które chciałyby zachować subtelny skręt włosów, jednocześnie zapewniając im intensywną regenerację. 

Keratyna BTX Amazon Keratin

Keratyna z efektem botoksu zawiera hydrolizowaną keratynę, białka, kolagen i wyciąg z aloesu, czyli mieszankę, która pozwala aminokwasom wnikać bardzo głęboko w strukturę włosów. Dzięki takim właściwościom preparat silnie odbudowuje i regeneruje, a przy tym prostuje włosy i zapewnia im zdrowy wygląd. Co ważne, keratyna pogrubia kosmyki, dlatego jest polecana posiadaczom włosów cienkich. Produkt eliminuje także puszenie, ułatwia układanie i nadaje fryzurze blask. 

Keratyna LISS10 BUBBLEGUM Amazon Keratin 

Keratyna o zapachu gumy balonowej zawiera mocną mieszankę organicznych składników, które natychmiast wnikają w strukturę włosa i eliminują puszenie i przywracają dobrą kondycję włosa. Keratyna Bubblegum wzbogacona jest o organiczne masło shea. Po zabiegu włosy stają łatwe w układaniu, błyszczące i delikatne. Klientki chętnie zamawiają ten produkt nazywając go: keratyna guma balonowa.


Call Now Button Skip to content