loader-logo

Jak wyprostować włosy bez prostownicy – kosmetyki prostujące włosy

Jak wyprostować włosy bez prostownicy - kosmetyki prostujące włosy

Kręcone czy falowane włosy to marzenie wielu kobiet, ale ogromna część posiadaczek włosów naturalnie kręconych marzy o fryzurze gładkiej jak jedwab, wolnej od problemu puszenia się, czyli zwyczajnie o włosach prostych. To marzenie można spełnić bardzo szybko za pomocą prawidłowo użytej prostownicy, ale codzienne stylizowanie kosmyków z wykorzystaniem wysokiej temperatury może być  niezwykle szkodliwe, zwłaszcza dla słabszych i bardziej kruchych naturalnie kręconych pukli. Czy da się wyprostować włosy bez takiego urządzenia?

Dlaczego włosy się kręcą?

Kręcone włosy i włosy falowane od włosów prostych różnią się kształtem włókna i mieszkiem włosowym. Z badań wynika, że naturalny skręt pochodzi już ze skóry głowy, czyli z zakrzywionej cebulki włosa, a łodygi włosów kręcą się z powodu nierównomiernie rozprowadzonej w nich keratyny, czyli białka budulcowego. To jednak nie wszystko co należy wiedzieć, aby zrozumieć, jak mieć proste włosy bez prostownicy. Warto zauważyć również, że charakterystyczną cechą kręconych włosów jest ich wysoka porowatość. Takie kosmyki mają mocniej odchylone łuski, przez co silniej wchłaniają i zatrzymują w sobie wilgoć. Są też skłonne do puszenia, podatne na uszkodzenia mechaniczne, wymagające w pielęgnacji. Ponieważ kręcony włos ma spiralną budowę, trudniej jest dostarczyć składniki odżywcze z kosmetyków do każdego centymetra loków – dobrze jest wziąć to wszystko pod uwagę, jeśli szukamy sposobu na gładkie włosy bez prostownicy. Jednak czy w ogóle możliwe jest prostowanie bez prostownicy?

Jak wyprostować włosy bez prostownicy?

Co zamiast prostownicy? To często pojawiające się w sieci pytanie. Osoby, które zastanawiają się, jak wyprostować włosy bez prostownicy, mogą wziąć pod uwagę inną metodę stylizowania fryzury – układanie na szczotkę. Do takiego prostowania włosów potrzebna jest szczotka płaska, ewentualnie okrągła, ale o dużej średnicy oraz suszarka, koniecznie z funkcją chłodnego nawiewu. Z pomocą suszarki można szybko wyprostować włosy, jednocześnie susząc je po myciu. Najlepiej przed takim zabiegiem zaaplikować na kosmyki preparat termoochronny o właściwościach wygładzających i zapobiegających puszeniu się włosów. Ciepły nawiew suszarki skutecznie wygładzi pasma rozczesywane szczotką, natomiast nawiew chłodny domknie łuski i nada fryzurze blask oraz gładkość. Natomiast jak wyprostować włosy bez prostownicy i suszarki, czyli w pełni naturalnie, bez wykorzystania ciepła?

Jak wygładzić włosy bez prostownicy i suszarki?

Wiele osób uważa, że proste włosy bez prostownicy czy suszarki nigdy nie będą tak naprawdę w 100% gładkie. Da się jednak wygładzić włosy z pomocą innych środków niż tylko wysoka temperatura stylizacji. Jak zostało wspomniane, kosmyki falowane czy kręcone są bardzo wymagające w pielęgnacji, podatne na puszenie z powodu odchylonych łusek. Odpowiednia pielęgnacja może pomóc więc w wygładzeniu kosmyków i wyeliminowaniu efektu nadmiernego puszenia się. Warto wypróbować zatem kosmetyki do prostowania włosów bez prostownicy z emolientami, czyli z olejkami roślinnymi, które skutecznie odciążają włosy, chronią je przed wpływem wilgoci i zapobiegają utracie nawilżenia. Preparat prostujący włosy bez prostownicy, na przykład w formie kremu, może zawierać również keratynę, która uzupełni ubytki struktury włosa. Takie kosmetyki prostujące włosy bez prostownicy najlepsze rezultaty dają jednak w połączeniu z zastosowaniem suszarki do włosów i szczotki modelującej. Zaletą tego rozwiązania jest połączenie modelowania z pielęgnacją, co pozwala zniwelować skutki stylizowania fryzury z użyciem ciepła.

Trwały sposób na proste włosy bez prostownicy

Jak naturalnie wyprostować włosy? To pytanie zadają sobie przede wszystkim posiadaczki włosów zniszczonych zabiegami stylizacji z wykorzystaniem wysokich temperatur. Proste włosy bez prostowania to właściwie marzenie, ponieważ nawet najlepsza pielęgnacja nie zagwarantuje takiego efektu, jak wyprostowanie fryzury prostownicą. Jest jednak jeden sposób na proste włosy bez prostownicy, a właściwie na maksymalne ograniczenie jej stosowania na co dzień – zabieg keratynowego prostowania. Chociaż, co prawda, wykonuje się go z pomocą prostownicy, to później przez okres nawet do 6 miesięcy można całkowicie zapomnieć o jej używaniu. Keratyna pozwala ładnie wyprostować włosy, uzupełniając ubytki tego białka w ich strukturze, czyli zmieniając naturalnie kręcone włosy we włosy naturalnie proste. Dzięki temu bez użycia prostownicy można cieszyć się później idealną gładkością fryzury, a także zdrowo wyglądającymi, miękkimi i błyszczącymi kosmykami. Prostowanie włosów bez prostownicy jest więc możliwe i może dawać zadowalające efekty, jeśli wyeliminujemy główną przyczynę problemu, tj. nierównomierne rozprowadzenie keratyny w strukturze włosa. Keratynowe prostowanie to też odpowiedź na takie problemy i pytania, jak „jak szybko wyprostować włosy?” czy też „jak wyprostować grzywkę, żeby nie odstawała”. Po takim zabiegu gwarancją są bowiem nie tylko proste końcówki włosów, lecz cała fryzura od nasady aż po końce, bez konieczności poddawania kosmyków żmudnemu modelowaniu.

Zainteresowało Cię keratynowe prostowanie włosów? Dowiedz się więcej:

Keratynowe prostowanie włosów – ile kosztuje i na czym polega?

Keratynowe prostowanie włosów cienkich i rzadkich


Call Now Button Skip to content