loader-logo

Pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu – kosmetyki po keratynie

Pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu - kosmetyki po keratynie

Prawidłowa pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu pozwala przedłużyć, a nawet wzmocnić efekty profesjonalnego zabiegu. Przestrzegając zaleceń specjalisty  klientka ma szansę cieszyć się efektem idealnie wygładzonych, lśniących, nawilżonych i odpornych na puszenie kosmyków. Natomiast niestosowanie się do zalecanych metod pielęgnacji włosów po keratynie prowadzi do szybkiego wypłukania preparatu i utraty osiągniętych rezultatów. Jak więc dbać o włosy po keratynie?

Czego nie wolno robić po zabiegu keratynowym?

Istnieje wiele mitów dotyczących tego, czego nie wolno robić z włosami po zabiegu keratynowym. Wyjaśniamy zatem, co faktycznie niszczy efekty takiej kuracji i jak należy dbać o swoją fryzurę, zwłaszcza tuż po zabiegu. Po pierwsze, umyć włosy do 24 godzin po zabiegu, aby preparat mógł dobrze wchłonąć się w kosmyki. W tym czasie odradza się również moczenie fryzury, zwłaszcza w basenie. Po drugie, w czasie do pierwszego mycia nie wolno też zaginać kosmyków poprzez ich spinanie czy związywanie. Gdyby doszło do odkształcenia pasm, można wyprostować je prostownicą. Dalsza pielęgnacja po keratynie sprowadza się natomiast do dwóch głównych zadań:

 1. Minimalizowania ilości wypłukanej keratyny.
 2. Dostarczanie włosom substancji pielęgnujących, które wzmacniają efekt keratynowego prostowania – wygładzają, nawilżają, eliminują puszenie, regenerują, odżywiają.

Prawidłowa pielęgnacja włosów po keratynie pozwala cieszyć się efektami zabiegu nawet do 6 miesięcy, zatem zdecydowanie warto stosować się do rad specjalisty, który taką kurację przeprowadził.

Jak i czym myć włosy po keratynowym prostowaniu?

Osoby, które zastanawiają się, jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniu, często są przekonane – zresztą mylnie – że powinny unikać mycia włosów, ponieważ prowadzi to do wypłukiwania keratyny z kosmyków. Tymczasem nic nie stoi na przeszkodzie regularnego oczyszczania skóry głowy i włosów po keratynowym prostowaniu, jeśli tylko stosowane są do tego celu odpowiednie preparaty. Szampon do mycia włosów po keratynowym prostowaniu nie może zawierać siarczanów. Powinien być delikatny, ale też skuteczny w oczyszczaniu skóry głowy i kosmyków na całej ich długości. Specjalistyczne szampony po keratynowym prostowaniu od Amazon Keratin spełniają te kryteria – nie tylko nie wypłukują keratyny z włosów, ale jednocześnie dostarczają im składników o działaniu nawilżającym czy nabłyszczającym. 

Jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniu?

Mycie włosów odpowiednim szamponem to podstawa pielęgnacji kosmyków po keratynowym prostowaniu. Jednak po każdym zabiegu oczyszczania należy zastosować również kosmetyki, które zabezpieczają pasma przed uszkodzeniami i utratą nawilżenia. Odpowiedź na pytanie „jak pielęgnować włosy po keratynowym prostowaniu?” sprowadza się więc do konieczności ich delikatnego oczyszczania i intensywnego odżywiania. Po każdorazowym umyciu fryzury na włosy należy zaaplikować zatem odżywkę ze składnikami o działaniu regenerującym czy nawilżającym. Natomiast nieco rzadziej – raz, dwa razy w tygodniu – włosy warto poddać intensywniejszej kuracji odżywczej z pomocą odpowiednio dobranej maski. Zalecane kosmetyki do pielęgnacji włosów po keratynowym prostowaniu to również sera, kremy wygładzające i spraye. 

Jakie kosmetyki stosować po keratynowym prostowaniu?

Pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu włosów powinna zostać dobrana do typu włosów, czyli również do ich potrzeb sprzed zabiegu. Inne kosmetyki zaleca się posiadaczom kosmyków suchych i zniszczonych, inne do włosów farbowanych, a jeszcze inne do pasm, które po rozjaśnianiu mogą zyskiwać nieatrakcyjne żółte tony. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest wybór jednej linii preparatów dedykowanych określonemu rodzajowi włosów, czyli szamponu, odżywki i maski o takim samym działaniu. Do pielęgnacji można stosować też kosmetyki uniwersalne – do każdego rodzaju włosów – zwłaszcza jeśli są bogate w keratynę, oleje roślinne czy aminokwasy. 

Kosmetyki po keratynowym prostowaniu – jakie składniki powinny zawierać?

Skuteczna pielęgnacja po keratynowym prostowaniu powinna sprowadzać się do zapewniania włosom ochrony, nawilżenia i wygładzenia. Taki efekt gwarantują wszystkie kosmetyki Amazon Keratin, które w zależności od wybranej linii produktów zawierają takie substancje jak:

 • hydrolizowana keratyna,
 • masło shea,
 • ekstrakt z kawioru,
 • olej buriti,
 • olej muru muru,
 • olej kokosowy,
 • olej arganowy,
 • oliwa z oliwek,
 • olej jojoba. 

Osobom po keratynowym prostowaniu oferujemy nie tylko kosmetyki opracowane z myślą o podtrzymaniu efektów zabiegu, ale również ukierunkowane na takie działanie jak eliminacja żółtych tonów kosmyków rozjaśnianych, pielęgnacja koloru włosów farbowanych, regeneracja włosów zniszczonych i osłabionych czy też intensywne wygładzanie kosmyków skłonnych do puszenia się. Co ważne, wszystkie produkty z serii nadają się do stosowania również w przypadku włosów nie poddanych zabiegowi keratynowego prostowania. Krem wygładzający z keratyną i aminokwasami może posłużyć wręcz jako alternatywny sposób na wygładzanie pasm, których nie można poddać keratynowemu prostowaniu.

Jesteś ciekawa jaki szampon będzie najlepszy dla Twoich włosów? Zapoznaj się z naszym kolejnym artykułem: Szampon po keratynowym prostowaniu.


Call Now Button Skip to content