loader-logo
ZADZWOŃ DO NAS +48 697 027 168

Spalone i zniszczone włosy po keratynowym prostowaniu – czy keratyna niszczy włosy? Rozprawiamy się z mitem.

Spalone i zniszczone włosy po keratynowym prostowaniu - czy keratyna niszczy włosy? Rozprawiamy się z mitem.

Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy? To pytanie, które zadają sobie często osoby rozważające wykonanie pierwszego zabiegu tego typu. Wątpliwości nie mają natomiast panie, u których już raz zastosowano keratynę. Profesjonalne keratynowe prostowanie włosów daje bowiem efekt intensywnej regeneracji i wygładzenia kosmyków. Zatem czy można narazić się zniszczone włosy po keratynowym prostowaniu? Sprawdź!

Czym jest keratyna?

Trudno znaleźć wartościową odpowiedź na zapytanie „keratynowe prostowanie włosów skutki uboczne”, a wynika to z faktu, że prawidłowo wykonany zabieg nie daje żadnych negatywnych efektów. Keratyna zawarta w preparacie, który stosuje się w ramach takiej kuracji, wiąże się z białkami obecnymi w strukturze włosa. Dzięki temu w wyraźny sposób odbudowuje kosmyki, wzmacnia je i wygładza. Efekty są widoczne gołym okiem. Włosy nabierają blasku, nie puszą się, są jedwabiście gładkie, sypkie, sprężyste i odporne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do keratynowego prostowania włosów? Chociaż zabieg najczęściej wybierany jest przez osoby, które na co dzień prostują włosy, to tak naprawdę powstał po to, aby zregenerować kosmyki zniszczone promieniowaniem słonecznym. Nie ma zatem żadnych przeciwwskazań do prostowania keratynowego – jest ono bezpieczne nawet dla posiadaczek włosów cienkich i zniszczonych.

Skąd biorą się negatywne opinie na temat keratynowego prostowania włosów?

Opinie negatywne dotyczące zabiegu keratynowego prostowania włosów to przede wszystkim wynik niewiedzy. Jeśli ktoś narzeka na nieudane prostowanie keratynowe, przyczyną może być niewłaściwie dobrany preparat niskiej jakości lub niedostosowanie temperatury prostowania do kondycji kosmyków. Spalone włosy po keratynowym prostowaniu to skutek, z którym nie muszą mierzyć się osoby wykonujące zabieg w salonie fryzjerskim. Keratyna w rękach profesjonalisty nigdy nie doprowadzi do pogorszenia kondycji kosmyków, lecz wręcz przeciwnie – pozwoli odbudować je i poprawić ich wygląd. Jeżeli ktoś twierdzi, że ma spalone włosy po keratynie, najprawdopodobniej użył do zabiegu kosmetyku zawierającego w swoim składzie szkodliwe substancje chemiczne i/lub wprasował preparat z wykorzystaniem zbyt wysokiej temperatury. Jeśli keratynowe prostowanie wykonuje osoba przeszkolona w tym zakresie, nie ma mowy o takiej pomyłce. Zarówno preparat z keratyną, jak i temperaturę prostownicy dostosowuje się bowiem do rodzaju i kondycji włosów po to, aby efekt był jak najkorzystniejszy. 

Keratynowe prostowanie a prostownica i kosmetyki wygładzające

Warto podkreślić, że keratynowe prostowanie nie tylko nie szkodzi włosom, ale jest też znacznie bezpieczniejsze niż codzienne prostowanie prostownicą czy stosowanie kosmetyków wygładzających zawierających silikony. Stylizacja na gorąco przeprowadzana często i nieumiejętnie prowadzi do niszczenia struktury włosów. Natomiast źle dobrane kosmetyki do stylizacji, zwłaszcza te z wysoką zawartością substancji syntetycznych, na dłuższą metę nie tylko obciążają kosmyki, ale również szkodzą ich kondycji. Tymczasem keratynowe prostowanie to zabieg dogłębnie regeneracyjny, który wykonuje się jedynie raz na kilka miesięcy. Keratyna w sposób naturalny odbudowuje strukturę włosa, eliminując podstawową przyczynę takich problemów jak szorstkość, spuszenie czy brak połysku. Zabieg warto ponawiać, ponieważ każda kolejna aplikacja keratyny wzmacnia i przedłuża efekt keratynowego prostowania.

Dla kogo keratynowe prostowanie?

Prawidłowo wykonany zabieg keratynowego prostowania włosów to gwarancja, że kosmyki zostaną zregenerowane i zachowają zdrowy wygląd na wiele miesięcy. Fryzjer czy stylista przeszkolony w wykonywaniu takiego zabiegu dostosuje do włosów swojej klientki zarówno odpowiedni preparat z keratyną, jak i warunki wtłaczania jej w strukturę włosa, czyli przede wszystkim temperaturę prostowania. Dzięki temu nie narazi fryzury na jakiekolwiek uszkodzenia.


Call Now Button Skip to content