loader-logo
ZADZWOŃ DO NAS +48 697 027 168

Keratynowa prostownica

Prostownica do keratynowego prostowania włosów - która najlepsza?

Zabieg keratynowego prostowania włosów pozwala osiągnąć efekt lśniącej, gładkiej tafli, która utrzymuje się znacznie dłużej niż codzienny zabieg tradycyjnego prostowania. W trakcie takiej profesjonalnej procedury keratyna zawarta w specjalnym preparacie zostaje wtłoczona w każde pasmo włosów za pomocą prostownicy i wydzielanej przez nią wysokiej temperatury. Ze względu na popularność i niesamowite efekty takiego zabiegu na rynku pojawiły się już tak zwane „prostownice z keratyną” czy „prostownice z olejkiem keratynowym” – czy takie nazewnictwo to chwyt marketingowy? Jaką prostownicę wybrać do keratynowego prostowania? Wszystkiego tego dowiesz się z niniejszego artykułu.

Czym jest keratyna i jak działa na włosy?

Keratyna należy do protein, czyli białek, które znajdują się naturalnie w korzeniu włosa i w jego osłonce. Odpowiada ona zarówno za kondycję, elastyczność włosów, jak i za ich wygląd. Gdy kosmyki zawierają odpowiednią ilość tego białka, są błyszczące, bardzo gładkie, sypkie, wręcz „lejące się”. Keratyny ubywa jednak włosom wraz z takimi zabiegami jak częste rozjaśnianie czy farbowanie. Jej niedobory prowadzą do otwarcia łusek włosa, a w konsekwencji do utraty blasku i podatności na uszkodzenia. Na szczęście, cząsteczki hydrolizowanej keratyny są na tyle niewielkie, że mogą wniknąć w strukturę włosów podczas keratynowego prostowania. Efektem profesjonalnie przeprowadzonego zabiegu z keratyną jest idealne wygładzenie włosów, nadanie im zdrowego, pięknego wyglądu, ułatwienie rozczesywania i wzmocnienie struktury włosa. Keratynowe prostowanie powinno jednak zostać wykonane umiejętnie. Zbyt duża ilość keratyny na włosach prowadzi do jej nadbudowywania, przeproteinowania włosów,  co daje odwrotne rezultaty, czyli zmatowienie, usztywnienie włosa i szorstkość. 

"Prostownica keratynowa" - co to jest i czy w ogóle działa? Czyli marketing kontra rzeczywistość

„Prostownica z keratyną”, „prostownica z olejkiem keratynowym”, „prostownica z powłoką keratynową” – to tylko kilka haseł, którymi posługują się producenci urządzeń do stylizacji włosów. Czy jednak może istnieć prostownica z jonizacją i keratyną, skoro keratyna jest białkiem? Trudno wyobrazić sobie, aby producentowi takiego urządzenia udało się umieścić białko w płytkach prostownicy. Tymczasem w opisach produktowych pojawiają się zwroty, jakby taka prostownica miała wydzielać substancje o działaniu odbudowującym strukturę włosa. Niestety, musimy zmartwić osoby, które pokładały nadzieję w istnieniu prostownicy do włosów z keratyną – takie urządzenia nie istnieją, a białko budulcowe do wnętrza swoich kosmyków możemy wprowadzić jedynie za pomocą odpowiednich substancji, wtłoczonych we włosy w trakcie zabiegu prostowania i odbudowy. 

Zabieg keratynowego prostowania włosów - na czym polega?

Zabieg keratynowego prostowania włosów wymaga specjalnego preparatu zawierającego keratynę, czyli białko występujące naturalnie nie tylko w naszych włosach, ale też chociażby w paznokciach. Substancja ta aplikowana jest bezpośrednio na wydzielone pasma włosów po ich uprzednim umyciu – z reguły również odpowiednim szamponem oczyszczającym – i osuszeniu. Preparat z keratyną wtłacza się we włosy za pomocą prostownicy, która spełnia pewne kryteria. Z tego względu urządzenie często określane jest potocznie jako „keratynowa prostownica do włosów”. Włosy po zabiegu trzeba umyć w domu lub salonie w ciągu 24 godzin. Po prawidłowo wykonanym zabiegu zyskują idealną gładkość, połysk i sypkość. Pamiętajmy także o dedykowanej domowej pielęgnacji produktami Amazon Keratin.

Jaka prostownica do keratynowego prostowania?

Prostownice keratynowe – bo tak nazywa się potocznie urządzenia, którymi możemy wtłaczać we włosy keratynę zawartą w specjalnym preparacie – różnią się między sobą przede wszystkim materiałem, z jakiego wykonano ich płytki. Wiele osób zastanawia się więc, czy lepsza jest prostownica tytanowa czy ceramiczna. Jaka jest więc najlepsza prostownica keratynowa?

Ceramiczna prostownica do keratynowego prostowania włosów

Ceramiczna prostownica do zabiegu keratynowego prostowania stanowi tańszą, ale też nieco gorszą alternatywę dla profesjonalnej prostownicy tytanowej. Dlaczego? Chociaż wyparła ona prostownice metalowe i jest ceniona za niektóre właściwości, nie sprawdza się tak dobrze – zwłaszcza w rękach fryzjera – jak prostownica tytanowa. Ceramiczne płytki nagrzewają się równomiernie i są gładkie, dlatego nie powinny niszczyć kosmyków, ale profesjonalna prostownica keratynowa z nanotytanowymi płytkami sprawdza się w takim zabiegu dużo efektywniej.

Tytanowa prostownica do keratynowego prostowania włosów - dlaczego jest najlepsza?

Szukając odpowiedzi na pytanie, jaka prostownica do keratynowego prostowania włosów sprawdzi się najlepiej, warto szczególną uwagę zwrócić na prostownice tytanowe. Tytan jest metalem o bardzo szerokim zastosowaniu. Nie uczula, jest odporny na korozję, wyróżnia się wyjątkową lekkością przy jednoczesnej wytrzymałości mechanicznej i wysokiej odporności na zarysowania. Największą zaletą prostownic z tytanowymi płytkami jest jednak ich gładkość oraz równomierne rozprowadzenie ciepła.  Przewyższa ona nawet prostownice ceramiczne i gwarantuje, że każde przeciągnięcie rozgrzanych płytek po pasmach włosów przebiega bez najdelikatniejszego uczucia niekomfortowego tarcia. Jest to niezwykle ważne nie tylko w kontekście keratynowego prostowania włosów, ale też prostowania włosów w ogóle. Łatwo wyobrazić sobie, że przy regularnym zabiegu prostowania o wiele delikatniejsza jest prostownica, której płytki w żaden, nawet najdrobniejszy sposób nie uszkadzają zewnętrznej powłoki włosów. Takie działanie gwarantują natomiast tylko tytanowe prostownice. Co więcej, ze względu na swoją wytrzymałość zachowują one tę idealną gładkość nawet podczas wielu lat pracy w salonach fryzjerskich, co stanowi ich dodatkowy atut.

Polecana prostownica tytanowa do keratynowego prostowania - Amazon Keratin

W poszukiwaniu idealnej prostownicy do keratynowego prostowania włosów, warto zainteresować się bliżej modelem od Amazon Keratin. To urządzenie wyposażone w tytanowe płytki, dzięki którym sprzęt jest lekki i poręczny, a także trwały, odporny na zużycie i przede wszystkim bezpieczny dla włosów. Płytki nagrzewają się równomiernie, a za sprawą swojej perfekcyjnej gładkości w żaden sposób nie niszczą kosmyków podczas prostowania. Świetnie współpracują również z preparatami keratynowymi. Co ważne, prostownica nagrzewa się do 230 stopni i to w zaledwie 10 sekund. Ponieważ tytan dobrze trzyma ciepło, nie istnieje też ryzyko, że zabieg będzie przebiegał mniej skutecznie pomiędzy poszczególnymi partiami włosów. Dużym ułatwieniem dla całej procedury powinna okazać się też optymalna szerokość płytek, wynosząca całkiem sporo, bo aż 35 mm. Oczywiście, takie urządzenie będzie przydatne nie tylko podczas keratynowego prostowania, ale również do codziennej stylizacji fryzur.


Call Now Button Skip to content