loader-logo
ZADZWOŃ DO NAS +48 697 027 168

Keratynowe prostowanie włosów cienkich i rzadkich

Keratynowe prostowanie - co to takiego?

Jego celem jest odbudowanie uszkodzonej struktury włosów. Keratyna odgrywa w tym procesie kluczową rolę. Jest białkiem, z którego zbudowane są włosy. Podczas zabiegu keratynowego prostowania włosów “podaje się” osłabionym włosom ten budulec. Po zaaplikowaniu keratyna znajduje ubytki we włóknach i je uzupełnia.

Zabieg polega na “wprasowaniu” we włosy odpowiedniego produktu. Jego najważniejszym składnikiem jest oczywiście wspomniane białko. Tak powstałą mieszankę aplikuje się na włosy za pomocą pędzelka, suszy włosy, a następnie przeciąga pasma prostownicą rozgrzaną do odpowiedniej temperatury. Każde pasmo jest prostowane kilka razy. Następnie włosy muszą zostać umyte przed upływem 24 godzin.

Jednak warunkiem rozpoczęcia zabiegu jest oczyszczenie włosów z wszelkich innych substancji i otwarcie łuski włosa. Właśnie dlatego osoba przeprowadzająca zabieg rozpocznie całą procedurę od długiego i powolnego umycia głowy klienta specjalnym szamponem oczyszczającym. Usunie on z włosów brud i wszelkie inne zanieczyszczenia. 

W zależności od użytych do zabiegu produktów, efekty powinny utrzymywać się przez okres od dwóch do nawet sześciu miesięcy. Po tym czasie konieczne jest powtórzenie procedury, jeśli nadal pragniemy cieszyć się prostymi włosami.

Cienkie włosy a keratynowe prostowanie

Omawiany w niniejszym artykule zabieg adresowany jest do każdej osoby, której włosy uległy uszkodzeniom. Jednak keratynowe prostowanie włosów cienkich i rzadkich to kwestia szczególna. Cienkie włosy także dobrze reagują na tę procedurę. Niemniej w ich przypadku zabieg wygląda nieco inaczej. Temperatura prostownicy na etapie “wtłaczania” keratyny we włosy powinna wynosić 180-210°C. Wyższa temperatura zamiast wspierać wchłanianie keratyny mogłaby spowodować zniszczenia włosów.

Keratynowe prostowanie włosów cienkich to dobre rozwiązanie. Takie włosy są z natury podatne na zniszczenia, a także narażone na nieestetyczny wygląd. Dzięki zabiegowi możliwa jest zauważalna poprawa ich stanu. 

Keratynowe prostowanie włosów rzadkich nie jest zalecane. Poddanie włosów rzadkich takiej procedurze może jeszcze bardziej zmniejszyć ich objętość i wywołać efekt “przylizanej” fryzury, a nie o taki chodzi.

Trwała prostująca a keratynowe prostowanie włosów

Przede wszystkim celem keratynowego prostowania jest regeneracja włosów i odbudowa ich struktury. Wyprostowanie włosów to niejako skutek uboczny, a keratyna z czasem może się wypłukać i wtedy zabieg można powtórzyć.Prostowanie chemiczne jest natomiast trwałą metodą, ale jednocześnie może być najbardziej szkodliwe dla włosów. W procesie prostowania substancja chemiczna – często silna zasada – jest nakładana na włosy, aby zniwelować fale, niszcząc proteinowe wiązania w ich wnętrzu. Preparat zasadowy ma tak silne działanie, że nieodpowiednie jego użycie, może zniszczyć włosy. Trwałe chemiczne prostowanie włosów może po prostu nie być odpowiednie dla każdego.

Kiedy unikać zabiegu?

Pisaliśmy już, że zabieg jest dedykowany przede wszystkim osobom, których włosy są zniszczone. Jednak osoby, które mają bardzo zniszczone włosy i połamane końce raczej nie powinny poddawać się zabiegowi. Wysoka temperatura prostownicy mogłaby wyrządzić dodatkowe i bardzo poważne szkody, zamiast przynieść poprawę.

Istnieją też przeciwwskazania do wykonania zabiegu. To ciąża oraz karmienie piersią. Żadne kosmetyki nie są testowane na tej grupie kobiet, więc nie można określić ich skutków niepożądanych.

 

Pielęgnacja włosów po zabiegu

Po zabiegu należy unikać stosowania kosmetyków na włosy, w których skład wchodzą m.in. alkohol czy sól. Przez okres co najmniej dwóch tygodni nie nie powinno się ich także farbować. 

Wskazane jest natomiast używanie dedykowanych kosmetyków i odżywek po keratynowym prostowaniu włosów, np. Amazon Keratin.

 


Call Now Button Skip to content