loader-logo

Keratynowe prostowanie włosów – na czym polega, ile kosztuje i czy niszczy włosy?

Kobieca fryzura potrafi wiele o jej właścicielce powiedzieć. Mówi się także, że fryzura jest ramą dla naszej twarzy i jest ważną częścią wizerunku. To tak jak z długością i kolorem włosów kobieta może zrobić u fryzjera prawie wszystko, tak z włosami kręconymi jest już trochę ciężej. Panie, które posiadają loki najczęściej marzą o prostych włosach i odwrotnie Jak uzyskać trwały efekt, by móc na wiele tygodni pożegnać się z prostownicą? Czas na keratynowe prostowanie włosów.

Prostownica zawsze pod ręką

Choć to urządzenie  jest ubóstwiane przez posiadaczki kręconych kosmyków, to niestety przez zastosowanie wysokiej  temperatury, niszczy włosy, które ciężko potem odbudować. Nie jest więc on polecany przez profesjonalistów zajmujących się pielęgnacją włosów.. Optymalna temperatura prostownicy powinna wynosić od 140 do 180 stopni Celsjusza, jednak wiele kobiet nie jest zadowolona z efektu prostowania i używa wyższej temperatury, czyli około 200-230 stopni Celsjusza – i to każdego dnia. Wtedy pasmo staje się gładkie po jednym przeciągnięciu, ale jego kondycja z prostowania na prostowanie staje się coraz gorsza. Co więc zrobić, aby pożegnać się z prostownicą? Jak uzyskać efekt prostych włosów, ale przy okazji nie wpływać negatywnie na kondycję włosów? Pora na keratynowe prostowanie włosów!

Keratynowe prostowanie włosów

Ten zabieg na włosy to świetny sposób dla posiadaczek loków, które na jakiś czas chcą powiedzieć “żegnaj” prostownicy do włosów. Ten zabieg wykonywany jest u profesjonalisty w salonie fryzjerskim lub pracowni keratynowej, których to w Polsce sukcesywnie przybywa. A na czym ten zabieg polega? Na wygładzaniu włosów bez ingerencji w wiązania chemiczne w ich wnętrzu. Keratyna to podstawowy budulec włosów i jeśli zaczyna jej brakować, to kosmyki stają się osłabione, tracą blask i łatwo je uszkodzić. Zabieg keratynowego prostowania włosów ma za zadanie przede wszystkim włosy odżywić, poprawić kondycję i dostarczyć dużej dawki budulca, a proste włosy są poniekąd  świetnym efektem ubocznym. Odżywianie następuje przez niejako “wprasowanie” keratyny w pasma. Dla posiadaczek loków ten zabieg to także świetna metoda na puszące się włosy. Pierwszym etapem zabiegu jest dokładne umycie włosów szamponem oczyszczającym, który zmyje wszystkie pozostałości kosmetyków i zanieczyszczenia. W ten sposób otworzymy łuskę włosa i przygotujemy go do przyjęcia odpowiedniej keratyny. Po rozczesaniu włosów, nakładany jest właściwy preparat, np. keratyna winogronowa, BTX, czekoladowa, kokosowa czy LISS10 Bubblegum. Następnym bardzo istotnym  etapem zabiegu jest właśnie “wprasowanie” keratyny przy pomocy prostownicy rozgrzanej do temperatury od 180 do 230 stopni Celsjusza w zależności od rodzaju i kondycji włosów.W tym momencie zamykane są łuski włosów, a  preparat wnika w głąb. Każde pasmo  należy przeciągnąć od 2 do 8 razy, dlatego czas wykonywania zabiegu może wynieść od 2 do 4 godzin,  w zależności od gęstości i grubości włosów. Efekt jaki uzyskujemy po zabiegu porównuje się do tafli lustra lub wody.

Keratynowe prostowanie włosów – komu jest rekomendowane?

Ten zabieg na włosy ma poprawić ich kondycję. Jest to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów w salonach fryzjerskich. Ale czy to zabieg, który przeznaczony jest dla każdej kobiety i dla każdego typu włosów? 

Najlepiej sprawdzi się u kobiet, które posiadają takie problemy jak:

  • kręcone, grube włosy,
  • puszenie się włosów,
  • elektryzowanie się włosów,
  • matowe, pozbawione blasku kosmyki,
  • wysokoporowate włosy,
  • włosy, które trudno poddają się stylizacji.

Po keratynowym prostowaniu warto pamiętać o zaleceniach pozabiegowych i stosować się do rad i wskazówek specjalistów.

Prostownica zawsze pod ręką

Tak. Bardzo ważne jest, aby keratynowe prostowanie było wykonane przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy dobiorą odpowiedni produkt oraz temperaturę prostownicy dopasowaną do rodzaju i stanu  naszych włosów. Wtedy zabieg jest w 100% bezpieczny. Przeciwwskazania do zabiegu to okres ciąży lub czas karmienia piersią. Nie przeprowadzono badań na tej grupie kobiet, więc nie można określić jego działań niepożądanych.

Ile utrzymuje się efekt po keratynowym prostowaniu?

Posiadaczki niesfornych loków, które poddadzą się zabiegowi keratynowego prostowania włosów, mogą pożegnać się z prostownicą na dobre kilka miesięcy. Jest jednak podstawowy warunek – odpowiednia pielęgnacja wyprostowanych włosów. Po jakie kosmetyki  więc sięgać po zabiegu?

Szampony do włosów po keratynowym prostowaniu

Po keratynowym prostowaniu włosów należy pożegnać się na jakiś czas z szamponami myjącymi, które kupujemy w drogeriach. Czym taki produkt różni się od profesjonalnych szamponów? Szampon po keratynie nie zawiera w swoim składzie soli, która wypłukuje keratynę. Dodatkowo nie zawiera, parabenów i siarczanów. Jego głównym zadaniem jest delikatne mycie oraz uzupełnianie keratyny wewnątrz włosa. Szampon po keratynie sprawia, że włosy stają się gładkie, proste i dogłębnie odżywione. Ważna jest ultra łagodna formuła bez silikonów, ponieważ te mogą odkładać się na skórze głowy. Podsumowując – unikamy szamponów: z solą, z SLS i z SLES oraz z silikonami. 

Po zabiegach Amazon Keratin zalecana jest pielęgnacja dedykowanymi produktami. W odróżnieniu od zwykłych szamponów te produkty zostały skomponowane tak, aby wydłużyć efekty zabiegów keratynowych. Dzięki regularnemu stosowaniu włosy będą zdrowe i lśniące.

Możesz wybrać spośród produktów takich linii jak: Satin i Hydrate, BLONDE+VIOLET, OURO GLOW Protein + Caviar, LISS10 BUBBLEGUM czy linia kokosowa. Poniżej ich krótka charakterystyka. 

Szampony linii HYDRATE oraz SATIN nie zawierają soli i siarczanów. Stworzone są dla delikatnych, osłabionych zabiegami chemicznymi włosów.

Szampon BLONDE+VIOLET zawiera intensywne fioletowe pigmenty, które eliminują żółty odcień na siwych i blond włosach. Szampon przywraca odpowiedni kolor i dodaje włosom blasku. Nie zawiera siarczanów.

Szampon OURO GLOW Protein + Caviar o pięknym złotym kolorze przywraca włosom zdrowie, dodatkowo nawilża i nabłyszcza. Ponadto zawiera cenne dla włosów składniki takie jak ekstrakt z kawioru, olej buriti i olej murumuru.

Szampon OURO GLOW pielęgnuje włosy farbowane i chroni je przed blaknięciem. Regularne stosowanie powoduje, że barwniki utrzymują się wewnątrz włosa, dzięki czemu kolor jest trwały. Łagodnie myje i pielęgnuje, pozostawiając włosy gładkie i miękkie w dotyku. Nie zawiera soli i siarczanów. 

Szampon LISS 10 BUBBLEGUM przeznaczony jest do każdego rodzaju włosów. Czyści i jednocześnie nawilża włosy oraz pomaga utrzymać kontrolę nad puszeniem włosów.

Szampon kokosowy słynie ze swojego pozytywnego wpływu na włosy, pomaga w odbudowie ich struktury oraz odżywia skórę głowy. Wzmacnia łodygę włosa dostarczając niezbędnych minerałów takich jak potas, cynk czy magnez. Oprócz tego olej kokosowy sprawia, że włosy stają się bardziej elastyczne, a końcówki przestają się rozdwajać.

Ponadto wszystkie produkty Amazon Keratin do domowego użytku świetnie sprawdzą się także jako pielęgnacja włosów, które nie były poddane zabiegowi keratynowemu, ale potrzebują odżywienia i nawilżenia.

Szampon po prostowaniu keratynowym to jednak nie wszystko. Do codziennej pielęgnacji należy dodać również specjalną odżywkę do włosów.

Odżywki do włosów po keratynowym prostowaniu

Odżywki po które sięgamy po zabiegu keratynowego prostowania włosów również powinny mieć za zadanie dogłębne nawilżenie i odżywienie kosmyków. Najlepiej postawić na drogocenne olejki i ekstrakty w składzie, takie jak olej arganowy, olejek kokosowy,  olej jojoba czy olej z kiełków pszenicy. Dodatkowo w dobrych odżywkach znajdziemy właśnie keratynę. Odżywka z keratyną na bieżąco będzie uzupełniać jej niedobory w pasmach włosów. Najlepiej, aby szampon i odżywka pochodziły z tej samej serii i firmy. Stosowanie regularnie szamponu wraz z odżywką, maksymalizuje efekty zabiegu.

Specjalna linia kosmetyków po keratynie

Odpowiedzmy sobie jeszcze na pytanie dlaczego używanie specjalnych szamponów i odżywek po keratynowym prostowaniu jest takie ważne? Podstawowy aspekt, to możliwe jak najrzadsze powtarzanie zabiegu i cieszenie się efektami przez najdłuższy czas. Dodatkowo, żegnając się z prostownicą oszczędzamy czas i pieniądze. Wyniszczone przez wysoką temperaturę włosy odbudowujemy miesiącami lub nawet latami.

Pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu

Jak wygląda codzienna pielęgnacja po tym specjalistycznym zabiegu? Przez 2 tygodnie po zabiegu nie powinno się farbować włosów. Pierwsze mycie włosów powinno się odbyć się do 24 godzin  po zabiegu. Wszystko po to, aby keratyna miała czas na wniknięcie w głąb struktury włosa. Do tego czasu chronimy włosy przed zamoczeniem, nie nie zakładajmy ich za uszy, nie nosimy czapki. Ponadto nie wiążemy kosmyków ciasnymi i cienkimi gumkami. Najlepiej pozostawić je rozpuszczone i swobodnie opadające na ramiona. W chwili, gdy je podepniemy, odkształcenie na włosach trzeba przed pierwszym umyciem, przeciągnąć prostownicą.  Już od pierwszej domowej pielęgnacji stosujmy specjalne szampony i odżywki po keratynie, które dodatkowo w swoim składzie tę keratynę posiadają. Rozczesywanie włosów powinno odbywać się przy użyciu szczotki z naturalnym włosiem.   Włosy suszymy  suszarką  z letnim strumieniem powietrza , zaczynając od nasady aż po końce.

Keratynowe prostowanie włosów – ceny i czas trwania zabiegu

Cena keratynowego prostowania włosów wynosi  od 250 złotych do 800  złotych Wszystko zależy od miasta oraz salonu, w którym wykonujemy zabieg. W mniejszych miejscowościach, salonach lub pracowniach cena może być niższa niż w wielkomiejskiej sieci.  Dodatkowym aspektem, który wpływa na cenę jest także długość naszych włosów. Mniej zapłacą posiadaczki krótkich włosów czy włosów do ramion, a najwięcej posiadaczki włosów za pas. A ile taki zabieg trwa? Również wszystko zależy od długości i gęstości włosów, ale należy zarezerwować sobie minimum 2 godziny, w przypadku wyjątkowo długich włosów – nawet do 6 godzin. Ciekawą usługą jest również zabieg keratynowego prostowania jedynie grzywki. Polecana przy włosach niesfornych, puszących się. Uzyskuje się wtedy bardzo ciekawy look.

Dwa mity na temat keratynowego prostowania włosów

  1. Keratynowe prostowanie niszczy włosy – nic bardziej mylnego. To mit, który najczęściej zniechęca nas do wykonania tego zabiegu. Jeśli zabieg jest profesjonalnie wykonany przez wykwalifikowanego specjalistę z doświadczeniem, przy użyciu najlepszych kosmetyków do tego przeznaczonych, to efekt na pewno nas zadowoli. Dodatkowo bardzo ważna jest także domowa pielęgnacja pozabiegowa. Warto używać jedynie dedykowanych produktów po keratynie – jak specjalne szampony i odżywki. W odróżnieniu od zwykłych szamponów te produkty zostały skomponowane tak, aby wydłużyć efekty zabiegów keratynowych. Dzięki regularnemu stosowaniu włosy będą zdrowe i lśniące. Co również istotne, nie myjemy włosów do 24 godzin  po zabiegu i nie spinamy ich. 

2. Nie farbujemy włosów przed keratynowym prostowaniem – drugi najbardziej popularny mit krążący wokół tego zabiegu. Gros stylistów fryzur zaleca farbowanie włosów na ok. 14 dni  przed zabiegiem. Dlaczego? Dzięki temu keratyna odbuduje zniszczone farbowaniem włosy, a nasze pasma zyskają przepiękny blask i będą odżywione.


Call Now Button Skip to content